Bejelentkezés

Fontos tudnivalók:

A csoportokba való bekerülést mindig egy előzetesen egyeztetett időpontban lezajló első interjú előzi meg. Ekkor serdülők esetén először a szülővel és a gyermekkel közösen, majd a segítséget kérő fiatallal külön is beszélgetünk.  Kérjük, hogy a 18 év alattiak minden esetben a törvényes képviselőjükkel érkezzenek!

Az első interjú után a kezelő csapat dönt a felvételről, a leendő pácienseink számára megajánlandó ellátás formájáról (egyéni, csoportos, nappali kórházi ellátás stb.), valamint a felvétel időpontjáról. Erről értesítést 1-2 napon belül kapnak a jelentkezők.

Amit feltétlenül hozzanak magukkal az első interjúra:

  • személyi okmányok
  • korábbi zárójelentések, szakvélemények másolata
NYITVATARTÁSI IDŐ:
Hétfő – Péntek: 9:00 – 16:00
ELÉRHETŐSÉGEK:
BEJELENTKEZÉSI ŰRLAP

BEJELENTKEZÉS

ELSŐ BESZÉLGETÉSRE
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Adatkezelési beleegyezés:

Gyakran ismételt kérdések

Időpontfoglaló rendszerünkön keresztül a bejelentkezők egy első, tájékozódó beszélgetésre kapnak időpontot. Ez előtt egy hosszabb kérdőív kitöltését kérjük, melyben néhány fontos részletre kérdezünk rá, hogy már előzetesen minél több információ álljon a rendelkezésünkre. Itt kérjük feltölteni a korábbi esetleges kezelések dokumentumait: zárójelentéseket, ambuláns lapokat, szakvéleményeket. Az első beszélgetésen pszichológus vagy pszichiáter kollégánk részletesen is feltérképezi, milyen problémával kerestek fel bennünket. Ennek alapján teszünk diagnosztikus vagy terápiás javaslatot a továbbiakra: ez többnyire egy vagy két hetes, hétfőtől péntekig tartó, bejárós csoportos terápiát és ezt követő egyéni vagy rövid, csoportos utánkövető terápiás allkalmakat jelent.

18 éves kor alatt kérjük, hogy legalább egy, a gyermekét jól ismerő szülő vagy gondviselő kísérje el a fiatalt, 18 éves kor felett ez nem kötelező, de azt javasoljuk, hogy ha a szülőkkel egy háztartásban él, együtt érkezzenek az első interjúra.

Nem. Az első interjúnak az is célja, hogy eldöntsük: az általunk kínált ellátási forma megfelelő-e az adott pszichés zavar vagy nehézség esetén. Ha a gyermeket/fiatalt ez alapján nem tudjuk fogadni, minden esetben igyekszünk elirányítani a megfelelő ellátóhelyre.

Nem hátrány – de nem feltétel. Az a tapasztalatunk, hogy a legtöbb serdülő legalábbis ambivalens amikor ehhez hasonló helyre kell jönnie – ezt az ambivalenciát igyekszünk feloldani az első találkozás alkalmával. Erős ellenállás vagy tiltakozás esetén természetesen nem javasoljuk, hogy az akarata ellenére elhozzák a fiatalt. Fiatal felnőttek esetében azonban elvárjuk a részvételre irányuló szándékot és elköteleződést.

Egy pszichiáter vagy pszichológus fogadja az érkező családot, klienst, kötetlen, de irányított beszélgetés formájában térképezi fel mivel is kerestek meg bennünket, milyen egyéni és családi dinamikák húzódhatnak a háttérben, igyekszik minél jobban megismerni a gyermeket/fiatalt, és ennek alapján tenni javaslatot a továbbiakra.

Elsősorban az akut, aktív pszichiátriai zavarok (pl. szkizofrénia, súlyos személyiségzavar, antiszociális viselkedés, súlyos depresszió, kriminális viselkedés, súlyos magatartászavarok, akut szuicid krízis stb.), a feloldhatatlan ellenállás, oppozíció, aktív (szer)függőség, 2. és 3. ellátási szintű autizmus, valamint néhány olyan objektív tényező, melyet kollégáink az első interjú információi alapján tudnak meghatározni.

Sok kalandra és új élményre, új emberek megismerésére, és olyan folyamatokra, melyek róla szólnak, és amelyekből nagyon sokat profitálhat. Ez egy öt napos, hétfőtől péntekig tartó bejárós, reggeltől délutánig csoportfoglalkozásokkal, egyéni beszélgetésekkel, esetleg szükséges vizsgálatokkal tarkított tábor-jellegű, terápiás csoportfolyamatot jelent, melyeket egyéni és csoportos utánkövetés, egyéni terápiás folyamat követ. Egy-egy csoportban jellemzően 8-15 fő vesz egyszerre részt, a csoportok zártak, ami azt jelenti, hogy menet közben nincs lehetőség új tagoknak csatlakozni, a csoport végig ugyanazokkal a résztvevőkkel fut végig.